vs
11/09/2013
Score: 27 - 27

Match Report

Posle teške borbe,odlične partije naših rukometaša i katastrofalnog suđenja, ekipa Metalca je remizirala sa ekipom Somborelekto 27 : 27 (15:15).

Utakmica je dobro pocela za ekipu Metalca. Na startu su poveli sa 4 : 1 , a posle desetak minuta rezultat na semaforu je bio 5:3 u korist ekipe Metalca. Utakmica se rasplamsala , i nakon 20 minuta igre ekipa Metalca je imala prednost od 4 gola razlike  12:8. Usledile su par neverovatnih odluka  sudija i nekoliko propusta u odbrani naših momaka , sto dovodi do nerešenog rezultata na poluvremenu 15:15.

U drugom poluvremenu obe ekipe su krenule oštro , ali je ekipa Somborelekro povela na početku 15 :16. Vodlili su gosti tokom celog drugog poluvremena sa minimalnom razlikom. Deset minuta pre kraja meča , naši momci su gubili rezultatom 22:26. Ekipa Metalca je uz nekoliko dobrih odbrana i brzih realizacija u napadu ,na pet minuta do kraja utakmice, stigla do dva  gola zaostatka . Naši momci nastavljaju sa dobrom igrom i u 58. minutu dolaze do nerešenog rezultata 26:26.U 59. minutu sedmerac za ekipu Metalca , Petar Vokić siguran sa sedam metara , Metalac vodi 27:26. 30 sekundi do kraja meča gosti postižu pogodak sa sedam metara. Imala je ekipa Metalca poslednji napad i priliku da postigne pobedonosni gol ali nisu uspeli.

Na kraju rezultat nerešen 27:27.

Statistika

Hala: “Dom Sportova” Futog

Gledalaca: oko 50

RK Metalac – RK Somborelektro 27:27(15:15)

Sudije: Vojvodić,Medarević ; Delegat: Batos

Sedmerci: Metalac 6(4) , Somborelekro 6(3); Isključenja: Metalac 12 minuta , Somborelektro 14 minuta; Žuti kartoni: Radić, Korčok, Ivanović (Metalac),Kuzman,Apatinac,Bošković ,trener Miskin (Somborelektro).