vs
11/23/2013
Score: 25 - 24

Match Report

Rukometaši Metalca su u 10. kolu savladali ekipu Banatskog Karlovca rezultatom 25:24.

Izabranici trenera Svetozara Vojvodića  loše su otvorili utakmicu i nakon samo nekoliko minuta igre gosti su vodili 0:3. Izvanrednom igrom u odbrani i efikasnim napadom ekipa Metalca ostvaruje seriju od 5 : 0 , i preokreće rezultat u svoju korist, 5:3. Gosti se bude, hvataju priključak i dolaze do izjednačenja 5:5. Odatle se do kraja prvog dela igre igralo “gol  za gol” , na poljuvremenu nerešeno 11 : 11.

U drugom poluvremenu se nastavlja igra “gol za gol”  , sve do 50. minuta kada ekipa Metalca ,uz čvrstu odbranu , beži gostujućoj ekipi na 2 gola zaostatka , rezultat 20:18. Ekipa Metalca drži prednost od 2 gola razlike , do 57. minuta kada bek Metalca Nemanja Ivanović  ,silovitim šutom sa linije 9 metara  , postiže veoma vazan pogodak za ekipu Metalca. Rezultat 25:22. Tridesetak sekundi kasnije sudija,neverovatnom odlukom,  isključuje jednog od igrača Metalca. Gosti stižu do -1  imaju napad ,i priliku da izjednače rezultat ,  ali je ekipa Metalca uspela da se odbrani i upiše još jednu pobedu i nova 2 boda.

Statistika

Hala: „Dom Sportova“ Futog

Gledalaca: 100

RK Metalac –  RK Banatski Karlovac  25:24 (11:11)

Sudije:Bura, Perendija; Delegat: Milovac Miodrag

Sedmerci: Metalac 5 (5) ; B. Karlovac 4(4) ; Isključenja: Metalac 12  minuta ; B. Karlovac 12 minuta; Žuti karton:  Radić,Manojlović,Devetak, trener  Vojvodić (Metalac) ; Petrović,Živanov,Mrvoš (B.Karlovac)