vs
12/01/2013
Score: 30 - 31

Match Report

Rukometaši Metalca savladali su ekipu Srem SM , na gostovanju u Sremskoj Mitrovici , rezultatom 30:31 (13:15).

U utakmici punoj preokreta ekipa Metalca je uspela u poslednjih 5 minuta da prelomi meč u svoju korist i savlada ekipu Srema SM i upiše novu pobedu i nova 2  boda , što dovodi ekipu Metalca na 2 mesto tabele Druge Lige Sever.

U prvom poluvremenu se igralo gol za gol sve do 15. minuta ,kada domaćin  pravi seriju 3 :0 , rezultat 10:7. Ekipa Metalca je do kraja prvog poluvremena ,sjajnom odbranom i efikasnom igrom u napadu , napravila seriju od 8 :3 i na poluvreme otišla sa 2 gola prednosti (13:15).

Drugo poluvreme Metalac pocinje sjajnom igrom i stiže do prednosti od 3 gola , koju održava sve do 40. minuta. Rezultat 18:21. Tada domaćini prave seriju od 5 :0 i preokreću rezultat u svoju korist , 23:21. Naši momci hvataju prikljucak i izjednačuju rezultat, 25:25. Domaćin ponovo pravi seriju od 3 :0, rezultat u 54. minutu ,28:25. Naši momci se nisu predali , igrajući odličnu odbranu i uz nekoiko fenomenalnih odbrana Marka Đukića, ekipa Metalca pravi seriju od 6:2 i preokreće rezultat u svoju korist, rezultat na semaforu   30:31. Domaćin je imao poslednjih 30 sekundi da izjednači , ali par sekundi pre kraja utakmice golman Marko Đukić , zaustavalja šut protivnika i donosi pobedu našem timu. Na kraju rezultat 30:31.

Statistika:

Hala: “PSC Pinki” Sremska Mitrovica

Gledalaca: 150

RK Srem SM : RK Metalac 30:31 (13:15)

Sudije:Bura , Perendija Delegat: Konstantinović Dijana

Sedmerci : Metalac 2 (2) , Srem SM 3 (2) Isključenja: Metalac 10 minuta ; Srem SM 6 minuta;

Žuti kartoni:  Ilić,Omčikus,Manojlović, trener Svetozar Vojvodić (Metalac)  ; Erić,Karan,Dobričić (Srem SM)