vs
03/15/2014
Score: 25 - 26

Match Report

Ostvarena je veoma bitna pobeda na gostovanju u Žablju , poražena je ekipa Hajduka iz Čuruga u okviru 16. kola  rezultatom 25:26(13:16).

Naši momci odlično otvaraju meč , čvrstom odbranom ,vec u ranoj fazi meča stižu do 3 gola prednosti. Mali pad u igri ekipe Metalaca domaćini dobro koriste i u 10. minutu dolaze do nerešenog rezultata 5:5. Metalac se vraća u igru , dobrom odbranom i efikasnim napadom , Počinje da povećava prednost koja je najviše iznosila  5 golova  viška. Na poluvremenu 3 gola prednosti za ekipu Metlaca , 13 :16.

Drugo poluvreme domaćini odlično otvaraju i prave seriju od 4:0  i preokreću rezultat u svoju korist, 17:16. Konsolidujući odbranu i strpljivom igrom u napadu Metalac se vraća u meč , izjednačuje rezultat 17:17. Igralo se gol za gol do 45. minuta kada domaćini ostvaruju 2 gola prednosti, rezultat 22:20. Nekoliko grešaka od strane domaćina Ekipa Metalca dobro koristi i pravi seriju od 0:3  i preokreće rezultat u svoju korist ,22:23.Imao je Metalac prednost od jednog gola i napad 22 sekunde do kraja meča , ali greškom naših momaka protivnik oduzima loptu i kreću u kontranapad , imali su igrači Hajduka 2 zicera sa linije 6 metara ali na golu je bio neverovatan golman Marko Đukić koji je odbranio oba šuta i dao veliki doprinost pobedi ekipe Metalca. Treba napomenuti i sjajnu partiju pivotmena naše ekipe Miloša Ilića i postignutih 11 golova.

Statistika:

Hala: SH “ Žabalj“

Gledalaca: 150

RK Hajduk : RK Metalac 25:26 (13:16)

Sudije:Rakašćan,Mitanovski Delegat: Milan Kosanović

Sedmerci : Metalac 3 (3) , Hajduk 4 (1) Isključenja: Metalac 8 minuta ; Hajduk 6  minuta;

Žuti kartoni:  Radić,Ilić,Ivanović, (Metalac)  ;Vujkov,Radojčić,Dakić, trener Predrag Topić (Hajduk)