vs
04/12/2014
Score: 23 - 23

Match Report

Posle teške borbe,dobre partije naših rukometaša , ekipa Metalca remizirala je na gostovanju u Apatinu rezultatom 23:23 (13:10).

Domaćini su prvi poveli ali Metalac ubrzo potom postiže pogodatk ,igralo se gol za gol sve do 10. minuta kada Metalac pravi mini seriju od 0:3 i prelazi u vođstvo , rezultat u tom trenutku 3:6 u korist ekipe Metalca. Pad u igri naših momaka domaćini veoma dobro koriste i brzo se rezultatski vraćaju u meč pa čak i preokreću u svoju korist, prvo poluvreme se završava sa 3 gola prednosti ekipe Apatina, 13:10.

Drugo poluvreme pocinje golom Metalca ali domaćini veoma brzo uzvraćaju i odlaze na plus 4. Ekipa Metalca igra odličnu odbranu i za veoma kratak period dolazi do minus 1 , rezultat 15:14. Nekoliko propusta u odbrani Metalca , ekipa Apatina veoma dobro koristi i ponovo odlazi na plus 4 , 19:15.  Jakom odbranom i veoma dobrom igrom u napadu dolaze do nerešenog rezultata u 55.minutu , rezultat 21:21. Nastavljajući sa jakom igrom u odbrani Metalac je imao napad za prelazak u vodjstvo , siguran sa sedam metara  Miloš Ilić , rezultat 21:22 za Metalac. Metalac održava prednost od 1 gola sve do poslednjih 30 sekundi meča kada ima priliku da sa sedam metara postigne pogodak koji bi zanačio pobedu i velika 2 boda , ali sedmerac je promašen , pogodjena je stativa. Poslednji napad domaćina se završava isključenjem igrača Metalca i sedmercem za Apatin , koji domaćini uspešno realizuju. Rezultat na kraju 23:23. Treba napomenuti odličnu partiju Nemanje Ivanovića  sa postignutih 8 pogodaka i odličnom igrom u odbrani.